Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Wydział Ogrodniczy

Zadanie 6

W ramach projektu Wydziały: Ogrodniczy (kierunek Ogrodnictwo i Ochrona Zdrowia Roślin) i Budownictwa i Inżynierii Środowiska (kierunek Architektura krajobrazu), przygotowały dla swoich studentów wizyty studyjne u pracodawców i warsztaty praktyczne o następującej tematyce:

Wydział Ogrodniczy

Jednodniowe wizyty studyjne

Wizyty studyjne dają możliwość zapoznania się z technologiami stosowanymi w produkcji ogrodniczej i zweryfikowania w praktyce wiedzy zdobytej na Uczelni. Stwarzają również okazję do kontaktu z potencjalnymi pracodawcami i rozwoju umiejętności interpersonalnych, dzięki czemu mogą ułatwić start zawodowy, a doświadczenia pracodawców związane z założeniem i prowadzeniem działalności ogrodniczej na dużą skalę, mogą odegrać znaczącą rolę w rozwoju kompetencji z zakresu przedsiębiorczości u uczestników. W ramach wyjazdów studenci odwiedzą:

  • I wizyta studyjna: Daifressh Berry (Góra Bałdrzychowska) i Fieldstone Investments (Koźniewice),
  • II wizyta studyjna: Fieldstone (Nowiny/Radomyśl nad Sanem) i Nobilis (Faliszowice),
  • III wizyta studyjna: Gospodarstwo Ogrodnicze Jerzy Wilczewski (Sokółka i Białousy)

Szkolenie w zakresie ochrony roślin sadowniczych
Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy zdobędą kompetencje m. in. w zakresie znajomości chorób i szkodników roślin sadowniczych, planowania i zakładania upraw sadowniczych, sposobu dokumentowania prowadzonych działań w uprawach sadowniczych (zgodnie z wymaganiami integrowanej produkcji roślin wraz z kontrolą integrowanej produkcji roślin), a także stosowania środków ochrony roślin mając na uwadze ochronę środowiska.

Drzewo pod mikroskopem

W ciągu pięciu czterogodzinnych zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę z budowy roślin drzewiastych z uwzględnieniem ich anatomii i morfologii. Materiałem doświadczalnym będą igły roślin nagozalążkowych, liście roślin dwuliściennych. Każdy z uczestników będzie empirycznie sporządzał preparaty mikroskopowe, oceniał je i analizował. 

Aranżacje z kwiatów ciętych

Podczas czterdziestogodzinnych warsztatów uczestnicy poznają sposoby przygotowywania materiału roślinnego do tworzenia kompozycji oraz techniki pracy wykorzystywane podczas wykonywania kompozycji. Nauczą się wybierać i właściwie stosować rośliny ozdobne do określonego rodzaju kompozycji. Wykonają bukiety wiązane w ręku, kompozycje ślubne, żałobne i w naczyniu.

Udział w w/w szkoleniach i warsztatach mogą brać również studenci innych wydziałów należący do kół naukowych na Wydziale Ogrodniczym.

Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

Modelowanie przestrzeni w programie Vectorworks
W ciągu dwunastogodzinnych warsztatów uczestnicy zdobędą m. in. umiejętność tworzenia modelu terenu i ekstradowania obiektów oraz tworzenia obiektów 2D i 3D.

Wizualizacje w architekturze krajobrazu „Lumion”

Podczas osiemnastogodzinnych warsztatów uczestnicy poznają m. in narzędzia służące do tworzenia grafiki i plików oraz zdobędą umiejętność obsługi programu służącego do wizualizacji w tym tworzenia fotorealistycznych wizualizacji związanych  z architekturą krajobrazu.

Udział w w/w szkoleniach i warsztatach mogą brać również studenci innych wydziałów należący do kół naukowych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

 

Bieżąca rekrutacja: 

Październik 2023

Drzewo pod mikroskopem

Modelowanie przestrzeni w programie Vectorworks edycja 5

Wizualizacje w programie Lumion na potrzeby architektury krajobrazu edycja 4

Ogłoszenie_warsztaty florystyczne

Kwiecień 2023

Wizualizacje w programie Lumion na potrzeby architektury krajobrazu edycja 3

Modelowanie przestrzeni w programie Vectorworks edycja 4

Modelowanie przestrzeni w programie Vectorworks edycja 3

Wizualizacje w programie Lumion na potrzeby architektury krajobrazu edycja 2

Marzec 2023

Ochrona roślin sadowniczych_edycja 2

Ogłoszenie_Warsztaty_Vectorworks edycja 2

Ogłoszenie_Warsztaty_Vectorworks edycja 1

Warsztaty Lumion_edycja 1

Ochrona roślin sadowniczych_edycja 1

Czerwiec 2022

Maj 2022

2021

Wymagane dokumenty