Wizyta studyjna – Wydział Ogrodniczy

Wizyta studyjna do Daifressh Berry i Fieldstone Investments
dla studentów i studentek Wydziału Ogrodniczego
realizowana w ramach zadania 6 projektu nr POWR.03.05.00-00-Z046/18.

Zakres:

W trakcie wyjazdu studyjnego studenci zapoznają się z organizacją uprawy gatunków jagodowych w warunkach sterowanej produkcji owoców. Omówione zostaną techniki manipulacji rozwojem roślin, wykorzystujące potencjał biologiczny odmian, różne typy sadzonek, nawożenie oraz możliwości jakie daje uprawa pod osłonami. Przedstawione zostaną strategie sterowanej produkcji pozwalające zarówno na przyspieszenie jak i opóźnienie zbioru owoców, w stosunku do naturalnego okresu ich dojrzewania. Studenci zapoznają się w praktyce z zabiegami pielęgnacyjnymi prowadzonymi w nowoczesnej uprawie gatunków jagodowych, narzędziami pozwalającymi na określanie potrzeb roślin w stosunku do nawadniania i nawożenia, oraz schematami postępowania pozwalającymi na stworzenie optymalnych warunków do ich wzrostu i rozwoju. W ramach wyjazdu studenci odwiedza dwa gospodarstwa Daifressh Berry (Góra Bałdrzychowska) i Fieldstone Investments (Koźniewice).

Cel: Poszerzenie wiedzy dotyczącej zagadnień sterowanej produkcji owoców truskawki, maliny i borówki wysokiej.

Grupa docelowa:

• studenci i studentki czterech ostatnich semestrów studiów I stopnia i II stopnia kierunków: Ogrodnictwo, Ochrona Zdrowia Roślin,
  • studenci i studentki czterech ostatnich semestrów studiów I stopnia i II stopnia innych wydziałów, którzy należą do kół naukowych na WO.

Czas trwania i miejsce:

Termin realizacji: 02.06.2022 godz. 700 – 1900,

miejsce zbiórki parking przed budynkiem 37, kampus SGGW.

Koordynatorem zadaniowym szkolenia jest:

Dr Tomasz Krupa
Instytut  Nauk Ogrodniczych
Katedra Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa
Wydział Ogrodniczy
email: tomasz_krupa@sggw.edu.pl

Aby wziąć udział w szkoleniu należy dopełnić niezbędnych formalności tj.:

• zapoznać się z „regulaminem naboru na szkolenia”;
  • pobrać i wypełnić „Formularz danych osobowych” (załącznik 1);
  • pobrać i wypełnić „Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji postanowień regulaminu naboru” (załącznik 2);
  • pobrać i wypełnić „Oświadczenie uczestnika projektu POWER” (załącznik 3);
  • zapoznać się z zapisami „umowy udziału w projekcie” oraz załącznikami 5 i 6.

Formularze ww. dokumentów dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem:

Dokumenty rekrutacyjne należy dostarczyć do Koordynatora zadaniowego na adres:

Sekretariat KSiEO, budynek 37, pokój 1/21A, w godzinach 8.15-16.00 (pon-pt) w kopercie podpisanej ‘Wizyta studyjna do Daifressh Berry i Fieldstone Investments’

Ewentualne pytania proszę kierować do Koordynatora zadania: tomasz_krupa@sggw.edu.pl

Termin składania dokumentów rekrutacyjnych: do 30.05.2022

Na podstawie złożonych dokumentów (wraz z załącznikami, które są niezbędne do udokumentowania dodatkowych aktywności lub niepełnosprawności) zostanie przygotowana lista rankingowa osób zakwalifikowanych na szkolenie. Z osobami zakwalifikowanymi na szkolenie zostanie podpisana umowa udziału w projekcie.

Uwaga: Liczba uczestników zajęć jest ograniczona.