Zadanie 5
W ramach projektu Wydziały Biologii i Biotechnologii oraz Rolnictwa i Ekologii przygotowały dla swoich studentów certyfikowane szkolenia i warsztaty praktyczne o następującej tematyce:
Wydział Biologii i Biotechnologii
Kurs pedagogiczny (dla kierunku Biologia)
Pozwoli studentom nabyć kwalifikacje zawodowe, umożliwiające wykonywanie zawodu nauczyciela biologii (i przedmiotów pokrewnych) na poziomie szkoły podstawowej i średniej (330h dydaktycznych + 150h praktyki zawodowe).
Wydział Rolnictwa i Ekologii
Uprawnienia do wykonywania lotów bezzałogowym statkiem powietrznym o masie startowej mniejszej niż 4 kg poza zasięgiem widoczności wzrokowej (BVLOS), w scenariuszu narodowym NSTS-05 zakończone egzaminem
Dwudziestopięciogodzinne szkolenie w pełni przygotowujące teoretycznie i praktycznie do egzaminu na świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych.
Stosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie (szkolenie podstawowe)
Czternastogodzinne szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin zakończone egzaminem.
Wydział Biologii i Biotechnologii
Monitorowanie badań klinicznych
W ciągu dwóch dni uczestnicy nabędą kompetencje w zakresie znajomości tematyki badań klinicznych zgodnych z wymaganiami obecnego rynku pracy. Poznają m. in. wszystkie fazy badania, język angielski w badaniach klinicznych (zakres i podstawowa terminologia), natomiast część praktyczna będzie zawierała studium przypadków (w tym najczęstsze błędy w dokumentacji, sposoby ich identyfikacji).
Rejestracja produktów leczniczych ludzkich i weterynaryjnych
Dwudniowe warsztaty, na których zostaną omówione m. in. zagadnienia prawne regulujące rejestrację produktów leczniczych, etapy rejestracji, a w części praktycznej uczestnicy będą wypełniać dokumentację rejestracyjną w wersji polskojęzycznej i angielskojęzycznej.
Wizualizacja w badaniach biologicznych
W trakcie dwudniowych warsztatów uczestnicy poszerzą kompetencje dotyczące rodzajów i technik wizualizacji różnych procesów biologicznych.
Wydział Rolnictwa i Ekologii
Raportowanie do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji (KOBIZE)
W ciągu ośmiu godzin uczestnicy nie tylko zdobędą wiedzę w zakresie regulacji prawnych dotyczących możliwości wprowadzania substancji do środowiska ale przede wszystkim nabędą umiejętność sporządzania i tworzenia raportu w formie elektronicznej do Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami KOBIZE.
Wydział Biologii i Biotechnologii oraz Wydział Rolnictwa i Ekologii
Radzenie sobie ze stresem i stanami paniki przed egzaminem ustnym
Ośmiogodzinne warsztaty, podczas których uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu problematyki stresu i lęku napadowego i nabędą umiejętności świadomego zarządzania stresem i negatywnymi emocjami przed egzaminem ustnym.
Rozmowa kwalifikacyjna
Sześciogodzinne warsztaty mające na celu podniesienie świadomości studentów na temat “zadań” jakie ich czekają podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. W części praktycznej uczestnicy zmierzą się z najczęściej zadawanymi przez rekruterów pytaniami oraz z pytaniami zaskakującymi i podchwytliwymi wymagającymi kreatywności i błyskotliwości.
Udział w w/w szkoleniach i warsztatach mogą brać również studenci innych wydziałów należący do kół naukowych na Wydziale Biologii i Biotechnologii i Wydziale Rolnictwa i Ekologii.
Ogłoszenia o naborach na szkolenia
Wydział Rolnictwa i Ekologii
Wydział Biologii i Biotechnologii
- Ogłoszenie Radzenie sobie ze stresem_2WBiB
- Ogłoszenie_Rozmowa kwalifikacyjna_2WBiB
- Ogłoszenie Radzenie sobie ze stresem_1WBiB_Biotech_2
- Ogłoszenie: Radzenie sobie ze stresem WBiB – Biotechnologia – rekrutacja przedłużona do-20.10.2022
- Ogłoszenie: Rozmowa kwalifikacyjna WBiB – Biotechnologia
- Ogłoszenie: Radzenie sobie ze stresem WBiB – Biotechnologia
- Ogłoszenie: Rozmowa kwalifikacyjna – WBiB – październik 2022Pobierz
- Ogłoszenie: Radzenie sobie ze stresem – WBiB – październik 2022Pobierz